Pokaż menu

Hotel Bulwar

Historia

W latach 1819 - 1822 dla oddziałów pruskiej piechoty i artylerii zbudowano zespół obronny, złożony z gmachu koszar szkoły kadetów i obmurowanych wałów od strony Wisły. Obiekt historycznie zwany jest Koszarami Racławickimi. W latach, gdy budynek stanowił element fortyfikacji miejskich znajdowały się tu między innymi stajnie i budynki gospodarcze.

Ciekawostką fortyfikacyjną budynku była tzw. poduszka bombowa. Stanowiła ona „ślepą” kondygnację budynku, o wysokości ok. 2 metrów, w całości wypełnioną mieszaniną gliny, piasków i popiołu. Strop przeciwbombowy zlokalizowany był pomiędzy III i IV kondygnacją użytkową obiektu.

Po odzyskaniu niepodległości w Toruniu ropoczęto pierwsze kursy szkoleniowe kadr Marynarki Wojennej. Ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury w mieście, siedziba uczelni zmieniła się kilkarotnie.

Po latach poszukiwań odpowiedniego lokum, w 1925r. ówczesny budynek Koszar Racławickich stał się oficjalnie siedzibą pierwszej w Polsce Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej (przemianowanej w 1928 r. na Szkołę Podchorążych Marynarki Wojennej). W 1938 roku kursy przeniesiono do Bydgoszczy, a obecnie uczelnia ma swoją siedzibę w Gdyni.

Po II wojnie światowej mieścił się tu internat Technikum Budowlanego. Od 1993 roku, po przeniesieniu internatu w inne miejsce, obiekt przez wiele lat popadał w ruinę.

W 2001 roku budynek Koszar Racławickich został sprzedany przez władze miejskie w celu adaptacji na hotel.

W zespołach architektów i konserwatorów zabytków wypracowany został projekt hotelu, w którym połączono historię budynku z wymaganiami nowoczesnego obiektu o wysokim standardzie - dzisiejszego Hotelu Bulwar****

Rezerwacja online

Gwarancja najniższej ceny

Możesz także zarezerwować pobyt dzwoniąc pod numer: +48 56 62 39 400.